OXYGENEO OKSİJEN TERAPİSİ

Oksijen terapisi için günümüzün en etkili cilt bakımlarından biri OxyGeneo+ uygulamasıdır. Oksijenin mucizelerinden yararlanan bu cilt bakımı hyaluronik asit gibi besin maddelerini içerir. OxyGeneo+ hedeflenen bölgeye kan akışını artırmak ve besinleri emmek için cildi oksijenlendiren 3’ü 1 arada bir işlemdir. Bu cilt bakımı, GenO + adlı bir makine kullanarak ölü cildi gideren, nemlendiren ve oksijenleyen, invazif olmayan bir tedavidir (yani ciltte iz bırakmadığı anlamına gelir). GeneO + iki cihaza sahip bir makinedir: biri cildi eksfoliye eden ve gençleştirme serumu aktive eden, diğeri de bu uygulamanın cildin dermal tabakasına derinlemesine nüfuz etmesine yardımcı olan bir cihazdır.

OxyGeneo+ile oksijen terapisinin Çalışma Sistemi

Adım 1: Temizleme

OxygeneO+uygulamasından önce uzman kişi tarafından hastanın yüzündeki makyaj temizlenir. Gözeneklere dolan kirden arındırılır ve cildi nemlendirici bir losyon uygulanır.

Adım 2: Ölü derinin dökülmesi

GeneO+ cihazı, sitrik asit ve sodyum karbonatının bir araya gelmesiyle oluşan capsugen kapsülünü kullanarak cildi tekrar derinlemesine temizler. Daha sonra cilt sorununuza bağlı olarak NeoBright veya NeoRevive serumu uygularlar. Bu aşamada size en uygun olan tedavi uzman ekibimiz tarafından seçilecektir. OxyGeneO+ cilt bakımında Hyaluronik asit kullanılarak cildin nemlendirilmesi ve daha parlak görünmesi sağlanır. Hyaluronik asit aslında vücudumuzun doğal olarak ürettiği ama zamanda üretmeyi azalttığı bir maddedir.

Estetik uzmanımız cihaz başlığını 10 dakika boyunca ciltte tutarak cildin tamamen temizlenmesini sağlar. Serum cildinizde emilmeye başladıkça köpürecektir. Capsugen kapsülü serumla temas ettiğinde cildin yüzeyinde oksijen bakımından zengin kanın bölgeye akmasına neden olan karbondioksit kabarcıkları oluşturur. Bu bir tür cilt üzerinde oksijen terapisidir. Cilt oksijen aldığında, Hyaluronik asit gibi besinleri ve bileşenleri daha iyi emebilir, böylece tedavi daha etkili olur.

Adım 3: İnfüzyon

Cilt tamamen temizlenip ölü deriden arındıktan sonra, estetik uzmanı yüzü yıkayarak serumunun geri kalanını tekrar cildinize uygulayacaktır. Daha sonra bu serumun deride etkili bir tedavi oluşturması için ultrason cihazı kullanılır. Bu ultrason cihazı, uygulanan besin maddelerinin cildin dermal katmana kadar nüfuz etmesini sağlar.

OxyGeneo+ cilt bakımı ortalama olarak 30 dakika sürer. Bu süre boyunca herhangi bir acı duymaz, sanki yüzünüze masaj yapılıyor gibi hissedebilirsiniz.