GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ

Göz etrafındaki derin çizgiler ve kırışıklıklar tek başına cerrahi yöntemlerle giderilemezler. Bu aşamada botulinum toksini çok değerli bir tedavi imkanı sunmaktadır.

Göz kenarlarındaki kaz ayakları, kaşların arasındaki dikine çizgilenmeler, alın kırışıklıkları botoks ile her yaşta ve cinsiyette giderilebilirken, aynı zamanda kaş şeklini daha çekici hale getirmek ve kaş düşüklüğüne müdahale etmek botulinum toksini uygulamaları ile mümkündür.

Göz çevresi kırışıklık ve derin çizgilenmelerinde iğne veya sivri olmayan kanül yardımıyla cilt altına uygulanan intradermal dolgular ve özellikle son dönemde içerikleri bu bölgeye özelleştirilmiş mezoterapi uygulamaları da uygun hastalarda etkin olmaktadır.

İçeriklerinde yapılandırıcı peptidler, vitaminler, antioksidanlar, renk açıcılar, kan akımı hızlandırıcılar ve çoğu zaman nemlendirici çapraz bağsız hyaluronik asid de bulunan çok farklı mezoterapi ürünlerinden size uygun olanı ya da olanların karışımı iğne ile cilt altına enjekte edilmektedir.

Göz çevresinin canlandırılmasında, morlukların ve ince çizgilerin giderilmesinde diğer etkin bir yardımcı yöntem PRP (platelet-rich plasma) uygulamasıdır. Bu yöntemde kendi kanımızın içeriğindeki tedavi edici moleküller çok yoğun bir konsantrasyonda hazırlanmakta ve iğne, dermaroller ya da iğneli radyofrekans cihazları yardımıyla gerekli bölgelere verilmektedir. Kişinin kendi hücrelerinden elde edilmiş olduğu için allerji, reaksiyon, yan etki potansiyeli bulunmamaktadır.

İğneli tedavilerin yanı sıra çizgilenme ve kırışıklıkları gidermede kullanılan cihazlı yöntemler de mevcuttur. Bunların başlıcaları lazerli uygulamalar, plazma cihazı uygulamaları ve iğneli ya da iğnesiz bipolar radyofrekans uygulamalarıdır.