BESLENME VE DİYET

Sağlıklı beslenmek için insan vücudunun pek çok besin öğesine ihtiyacı bulunur. Yalnızca karın doyurmak ve açlık duyusunu bastırmak için rastgele yemek yemek dengesiz ve sağlıksız beslenmeye, bu da pek çok rahatsızlığa sebebiyet verir. Bazı besinleri hiç almamak ya da yetersiz almak vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin eksikliğine yol açarak pek çok farklı rahatsızlığa sebep olabileceği gibi bazı gıdaları fazla ve dengesiz tüketmek de aşırı kilo ve organ yağlanmalarına sebep olabilir. Sağlıklı ve dengeli beslemek için uzman bir diyetisyenden yardım alabilir ve kendi metabolizmanız için uygun bir diyet planı oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

Fazla kilolarınızı verirken sağlığınızdan olmamak için diyetisyen eşliğinde hazırlanmış diyet listelerini takip etmeniz gerekir. Kulaktan dolma bilgiler ile uygulanan hatalı programlar pek çok sağlık problemine yol açabilir. Sağlıklı kilo vermek için şu adımlara dikkat etmelisiniz:

  • Diyet listesi, bir diyetisyen tarafından kişiye özel olarak olarak hazırlanmalıdır.
  • Yapılan diyet programı diyetisyen tarafından devamlı güncellenmelidir.
  • Şok diyetlerden kesinlikle uzak durulmalıdır.
  • Kişiye özel hazırlanan programdaki hiçbir ana ve ara öğün atlanmamalıdır.
  • Diyet ile birlikte uygulanan egzersiz programları daha hızlı ve sağlıklı kilo vermeye yardımcıdır.

Bir başkasına yarayan diyet listeleri sizi zayıflatmayacağı gibi vücudunuz ihtiyacı olan besinlerden mahrum kalacağı için kas kayıplarına da sebebiyet verebilir. Her diyet profesyonel bir diyetisyen tarafından kişinin kendi vücut özelliklerine göre özel olarak hazırlanır. Böylece sağlıklı bir şekilde kilonuzu kontrol altına alabilirsiniz. Bu listeler sizin vücudunuz ve kişisel talepleriniz göz önünde bulundurularak hazırlanır.