EMSCULPT

Emsculpt vücutta kas oranını arttırırken yağ oranını azaltmaya yarayan bir cihazdır. Emsculpt  dünyada yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik dalga kullanarak kasları çalıştırırken yağ yakmayı sağlayan ilk ve tek cihazdır.

Emsculpt cihazı manyetik olarak kaslardaki sinirleri uyarır. Bu uyarılmaya bağlı ortaya çıkan enerji ihtiyacı, kasların etrafındaki yağlardan karşılanır. Bu şekilde vücutta yağ yakımı gerçekleşirken diğer taraftan kasların geliştirilmesi ve güçlendirilmesi sağlanmaktadır.  Kalça, karın, kol ve bacak bölgelerine uygulanarak bölgesel zayıflama ve bölgesel incelme sağlayan Emsculpt vücut şekillendirme konusunda çok başarılı sonuçlar vermektedir. Sarkma gibi problemleri de tedavi etmeye yarayan bu uygulama estetik açıdan kişinin güzel bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Ayrıca ameliyatsız popo kaldırma, karın kaslarını çalıştırıp  uzun süre spor yaparak  elde edilecek düz ve şekilli bir karna  kısa süre içerisinde sahip olma gibi etkilere sahip.

Kimler Emsculpt uygulaması yaptırabilir?

Emsculpt’i hamileler, emzirenler,  uygulanacak bölgeye yakın implantı olanlar, kalp rahatsızlığı bulunanlar dışındaki herkes rahatlıkla yaptırabilmektedir. Ancak kronik rahatsızlığı, damar hastalığı vb. sağlık problemleri bulunanların doktor tavsiyesi ile yaptırması sağlık açısından önemlidir. Bunun dışında sağlıklı herkes güvenle Emsculpt ‘i yaptırabilir.