KİMYASAL PEELİNG

Doğal yöntemler ve çeşitli kozmetik ürünlerin kullanılması ile istenilen sonucu almayan kişiler için en iyi yöntem kimyasal peeling uygulamasıdır.

Derinin yenilenmesine dayalı olan bakım ve tedavi uygulamaları eski Mısır döneminden beri kullanılır. Günümüzde en çok kullanılan ve en etkili olan cilt sorunu tedavisi ve bakımı için kullanılan yöntemlerden biri kimyasal peeling işlemidir.

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal peeling işleminin bir diğer ismi de cilt soyma işlemidir. Birden fazla kimyasalın bir arada kullanılmasıyla cilde uygulanan bir peeling işlemidir.

Mat, cansız ve sağlıksız görünen cildin soyulması ile yerine canlı, ferah, taze olan yeni cildin ortaya çıkmasını sağlayan bir işlemdir.

Daha açık şekilde ifade edilmesi gerekirse cildin üst tabakasının bütünüyle soyulmasının sonrasında cildin doğal şekilde gerçekleşen iyileşme sürecinin gerçekleşmesi ile yeni, taze, canlı, ferah ve temiz olan cildin ortaya çıkmasıdır.

Taze olan, ferah ve canlı cildin yeniden ortaya çıkmasını cildin kendini iyileştirmesi ile ortaya çıkmasını sağlayan bir işlemdir.