İPLE YÜZ GERME

Yüz gençleştirme yöntemleri son zamanlarda oldukça ilerlemiş ve farklı yöntemler gelişmiştir. Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinin çok ilerlemiş olmasına  rağmen günümüzde yüz gençleştirmede hala  ameliyatlarla en iyi sonuçlar elde edilmektedir. Bununla beraber ameliyatsız yöntemler de günümüzde oldukça popüler ve etkili sonuçlar vermektedir. Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinin başında HI-FU(High-intensity focused ultrasound) gelmektedir. Ayrıca altın iğne radyo frekans , lazer yöntemleri, prp ve mezoterapi  de ameliyatsız yüz gençleştirmek için kullanılmaktadır.

Özellikle son yıllarda ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak ip askılar da sıkça kullanılmaktadır. İple yüz germe yöntemi ülkemizde Fransız askısı ,kılçıklı ip, yüz askılama gibi farklı isimlerle anılmaktadır.  Dünyada ise thread lift, infinite thread, spring thread , lifting thread gibi  isimlerle anılmaktadır. Fransa iple yüz germe yöntemlerinin gelişmesinde ilk sırayı almaktadır.

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri , yüz germe ameliyatı  veya yağ enjeksiyonu ameliyatı olmak istemeyen, anestezi almak istemeyen,  anestezinin ve ameliyatın olabilecek olumsuz  etkilerinden çekinen ve de iyileşme dönemini çok daha kısa  yaşamak isteyen kişilere uygulanılan bir yöntemdir. Çok çeşitli olan  ameliyatsız yüz germe  yöntemleri çoğunlukla  aşırı derecede sarkması olmayan, cildin daha gergin olmasını isteyen otuzlu yaşlardan itibaren herkese uygulanabilecek yöntemlerdir. İple yüz germe de  benzer yaşlardan itibaren uygulanabilir. İple yüz germede özellikle yanaklardaki ve  boyundaki  sarkmalar düzeltilmekte hatta uygun olan hastalara kaş kaldırma da yapılabilmektedir. İple yüz germede yanaktaki sarkmalar düzelirken aynı zamanda  elmacık kemiklerinin de  daha dolgun görünümü sağlanmakta , daha genç ve dinamik bir yüz ifadesi ortaya çıkmaktadır. İple yüz germe ve diğer ameliyatsız yüz germe yöntemlerinin hepsinde uygulamaların kişinin ihtiyacına göre planlanması gerekmektedir.  Tüm estetik uygulamalarda sonuçların kişiden kişiye göre farklılık gösterebileceği de unutulmamalıdır.